داستان فوراور

دسته بندی :دسته‌بندی نشده ۸ بهمن ۱۴۰۰ ملوتامین 427

موفقیت برند فوراور مرهون پشتکار، خودباوری و زحمات بسیار زیاد موسس آن، یعنی رکس موگان است. امروزه شرکت فوراور، با عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی دنیا شناخته می‌شود و سالانه بیش از یک میلیارد دلار فروش دارد، همینطور، از یکی از هوشمندانه ترین شبکه‌های بازاریابی جهان استفاده می‌کند.

این کمپانی با داشتن میلیون ها نماینده در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا آفریقا اقدام به فروش محصولات باکیفیت و ارگانیک خود کرده است. خط تولید این کمپانی شامل محصولات بهداشتی، آرایشی، مکمل های غذایی و نوشیدنی‌هایی با بیس گیاه آلوئه ورا می‌باشد.

فوراور مالک یکی از بزرگترین مزارع آلوئه ورا در دنیاست. این کمپانی مزرعه‌ای به وسعت پنج هزار هکتار دارد که از آن برای کشت آلوئه ورا استفاده می‌کند و با استفاده از ابزارهای پیشرفته ای که دارد می‌تواند به طور روزانه 6000 گالن آلوئه ورا خام را فرآوری نماید.

موفقیت برند فوراور از یک گاراژ در سال 1978 آغاز می‌شود؛

رکس موگان، بنیانگذار محصولات فوراور لایوینگ

رکس موگان بنیان گذار کمپانی فوراور همیشه آرزو داشت تا با تجارت خود به سلامتی مردم و جامعه رسیدگی کند، کمک کند تا افراد به طور طبیعی به ظاهر بهتری دست پیدا کنند، همچنین با ایجاد فرصتی ‌های تجاری زندگی بهتری را برای بسیاری به وجود آورد.

رکس در شهری کوچک و کوهستانی به نام آیداهو سودا اسپرینگز به دنیا آمد. او در دانشگاه ایالتی آریزونا در رشته مدیریت بازرگانی گرایش حسابداری درس خواند.

او در 19 سالگی از طرف کلیسا ماموریت پیدا کرد تا به مدت 30 ماه به عنوان یک مبلغ مورمون در جزیره ساموآ خدمت کند. در آن زمان رکس تنها دو هفته فرصت داشت تا با یادگیری زبان ساموایی، خود را برای ماموریت اش آماده نماید.

موگان در طول مدت اقامت خود در جزیره سوموآ عشق عمیقی نسبت به جزیره و مردم آن پیدا کرد، طوری که یکی از میراث‌های ماندگار رکس موگان را می‌توان در آن جا یافت.

او بودجه لازم برای هزینه های یک مدرسه را تامین کرد و کتابخانه‌ای را با نام خودش تاسیس نمود، هزینه‌های پروژه تصفیه آب را پرداخت کرد، یک قبرستان تاریخی را بازسازی کرد و به نجات 30000 هکتار از جنگل های بارانی کم ارتفاع در جزیره ساوایی کمک کرد.

به خاطر کمک ها و تاثیر زیادش بر زندگی مردم ساموآ، به موگان لقب تیلافایگا (رئیس عالی) اعطا شد،
موگان اولین و تنها فرد خارجی در ساموآ است که این نام معتبر را دریافت می کند.

موگان پس از بازگشت از جزیره ساموآ توانست در شرکت فونیکس در سمت حسابدار مشغول به کار شود. اودر سال 1964 در زمینه ملک و مشاوره املاک شروع به فعالیت نمود و پس از گذشت 3 سال به جایگاه مدیر ارشد شرکت توسعه دهنده املاک و مستغلات وب دل، دست یافت. با این وجود بعد از ده سال موگان متوجه شد که گویی قرار نیست به سمت ریاست شرکت وب دل نبرسد، بنابراین دست به کار شد و شرکت خود را تاسیس نمود.

موگان قبل از تصمیم به اینکه میخواهد چه نوع کسب و کاری را راه بی‌اندازد، روی طراحی یک برنامه بازاریابی تمرکز نمود. او به سرعت جذب بازاریابی چند سطحی شد و شروع به تحقیق در مورد شرکت های فروش مستقیم کرد.

بازاریابی چند سطحی

بازاریابی چند سطحی نوعی روش بازاریابی برای فروش مستقیم است بدین صورت که هر توزیع کننده ای که وارد شرکت می‌شود چند توزیع کننده دیگر را هم همراه با خود به شرکت می‌آورد. در این روش توزیع کننده بالاتر هم از فروش خود سود می برد و هم از فروش توزیع کننده پایینی پورسانت دریافت می‌کند. یکی از مزیت های این شیوه بازاریابی این است که برای رشد به شبکه دهان به دهان متکی بوده و نیازی به بودجه تبلیغاتی نیست.

در قانون تجارت فدرال آمریکا به دلیل مسائل پیش آمده مربوط به شرکت های حرمی که از شیوه بازاریابی چند سطحی استفاده می کردند، محدودیت هایی برای این روش بازاریابی اعمال گشت.

البته کمیسیون تجارت فدرال، فعالیت بازاریابان چند سطحی را که به دستورالعمل های زیر پایبند بودند را در سال 1979 قانونی اعلام کرد. دستور العمل ها شامل این موارد بودند؛ شرکت باید محصول یا خدمات مورد نظر را قانونی و با قیمت مناسبی به توزیع کنندگان ارائه دهد، به فروشندگان محصولات یا خدمات، کمیسوین فروش پرداخت شود، شیوه صحیح فروش آموزش داده شده و فروشندگان به استخدام شرکت دربیایند و از همه مهم تر، در رابطه با درآمد و سود وعده های پوچ و اغراق آمیز داده نشود.

موگان جذب بازاریابی چند سطحی شده بود و به عنوان یک توزیع کننده که در اوقات فراغت خود مواد افزودنی بنزین می فروخت. اما خیلی زود متوجه شد که بیشتر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای طوری طراحی شده‌اند که فقط به نفع افرادی باشند که آنها را تأسیس کرده‌اند.

موفقیت برند فوراور با خلاقیت رکس موگان

اینجا همان نقطه ای بود که باعث موفقیت امروز فوراور شد، موگان با دیدن شرایط و موقعیت، شروع به طراحی برنامه ای منحصر به فرد و جدید برای شرکت خود نمود. او و یکی از همکارانش که در این زمینه با تجربه بودند، یک طرح تجاری تهیه کردند و در سال 1978 شروع به استخدام خطوط پایین‌دستی خود نمودند.

تنها پس از اینکه آنها در یک طرح بازاریابی قرار گرفتند، دو شریک به دنبال یک محصول بودند
پس از طراحی مدل کسب و کار، رکس و شریکش به دنبال محصولی قابل مصرف و تمام شدنی برای تشویق بیشتر خریدار گشتند.
هر دو آن ها می‌خواستند با ارائه محصول کسب و کار را جلو ببرند. در آن دوره دستگاه های تصفیه آب و دزدگیر محبوب و پر فروش بودند ولی موگان تمایلی به تجارت با آن ها نداشت چراکه میخواست با محصولی مصرفی کار خود را جلو ببرد.
موگان خود به محصولات بهداشتی علاقه مند بود ولی نمی‌خواست کالایی مثل محصولات رژیمی، صابون‌ها یا ویتامین‌ها را عرضه نماید.

تا اینکه در نهایت گزینه مورد نظر خود را یافت؛

آلوئه‌ورا

فوراور

آلوئه ورا گیاهی با مغز ژله‌ای است که قرن‌ها آز آن با اهداف پزشکی و سلامتی استفاده می‌شده است.

ژل آلوئه ورا بسیار حساس است به طوری که پس از جدا شدن از برگ‌های آن به سرعت شروع به فاسد شدن می‌کند. موگان به طور تصادفی در دالاس، گروهی از پزشکان را ملاقات نمود که روشی منحصر به فرد برای غنی سازی و ذخیره کردن ژل آلوئه‌ورا داشتند. آن ها از آلوئه ورا در کرم های آفتاب سوختگی استفاده می کردند.

گروه پزشکان دالاسی، تلاش کرده بودند محصول خود را در فروشگاه های لوازم بهداشتی ارگانیک بفروشند اما اقبال با آن ها یار نبود و موفق نشده بودند.

موگان و شریک اش معتقد بودند که فروش محصولات از روش فروش مستقیم بسیار سود آور است، فروش مستقیم به تاثیرگذاری محصول، ویژگی های آن و بازاریابی کلامی به شدت متکی است.

موگان که به کار روزانه خود با دل وب ادامه می داد، دفتری در فینیکس اجاره کرد و محصولات آلوئه ورایی را در گاراژ خود انبار کرد.

موگان و شریک آن در سال 1978 سرمایه گذاری اولیه خود را به ارزش 10000 تامین نمودند. آن ها حدود 40 نفر را استخدام کردند، آن ها در همان سال اول محصولات مبتنی بر آلوئه ورا را به ارزش 700،000 دلار تحت نام فوراور لیوینگ فروختند. تنها در عرض دو سال، فروش سالانه آن‌ها به بیش از 30 میلیون دلار رسید.

موگان 43 ساله با احساس اطمینان از اینکه به آزادی مالی دست یافته، دل وب را ترک کرد تا بتواند به طور تمام وقت روی محصولات فوراور لیوینگ تمرکز کند. یک سال بعد آن ها توانستند، کارخانه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بر پایه آلوئه ورا و تجهیزات مزرعه آن را خریداری کنند.

طی سال های 1980 تا 1981، فروش این شرکت دو برابر شد و به بیش از 71 میلیون دلار رسید.

رشد و موفقیت سریع کمپانی فوراور توجه بسیاری از کارگزاری ها را به خود جلب نمود. آن ها به سرمایه گذاری در فوراور را تمایل داشتند اما موگان برای دریافت این حجم پول نقد آماده نبود. او بعد ها گفت : “من در آن زمان و حتی حالا پاسخ ام به پیشنهاد سرمایه گذاران منفی است. من هنوز هم فقط میخواهم به دیگران کمک کنم.”

رکس موگان موسس فوراور

موگان از اول به دنبال برنامه ای انقلابی بود که بتواند بهترین محصولات را برای تقویت سلامتی جسمی و روحی افراد فراهم آود، هم به رشد اقتصادی دیگران کمک کند. او در هر جنبه ای از کسب و کارش، از طراحی بسته بندی گرفته تا سخنرانی های فروش، درگیر بود و از کثیف شدن دستانش در مزارع آلوئه ورا نمی ترسید.

در سال 1983، یخ زدگی عمیق ویرانگر، کل ذخیره آلوئه ورا فوراور را در تگزاس از بین برد. موگان به سرعت عمل کرد و زمینی را در جمهوری دومینیکن خرید و از توانایی و استعداد خود برای برقراری ارتباط و همدلی با مردم استفاده کرد تا به همکارانش در فوراور اطمینان دهد که فوراور لیوینگ در کمترین زمان ممکن دوباره راه اندازی خواهد شد.

با رشد و موفقیت برند فوراور، موگان به سرمایه گذاری بر اساس یک اصل ادامه داد: ساخت بهترین محصول ممکن و در اختیار مردم قرار دادن آن تا بتوانند بهترین فرصت را برای پیشرفت و تجارت داشته باشند.

او زمین های ایمن بیشتری را در تگزاس و مکزیک خریداری کرد و همچنین تأسیسات آلوئه ورا آمریکا را در دالاس، یک مرکز توزیع در هلند و ده ها مکان استراتژیک دیگر در سراسر جهان افتتاح کرد.

موگان در قلب یک گاوچران بود و هرگز از ریشه های مزرعه خود در آیداهو دور نشد. این عشق به زمین او را به تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مالکان مزرعه در آریزونا سوق داد و او به همان اندازه که با 10000 صاحب کسب و کار بین‌المللی صحبت می‌کرد یا شب‌ها با مقامات خارجی ملاقات می‌کرد، راحت سوار بر اسب با دامداران واقعی همراه بود.

برای هرکسی که او را عمیقاً می‌شناخت، یا برای کسانی که او را برای چند دقیقه ملاقات می‌کردند، موگان به دلیل بخشش سخاوتمندانه‌اش از زمان، منابع و تجربیات اش محبوب بود. او کنجکاو بود، به سمت التقاطی گرایش داشت، و همیشه به دنبال یک داستان بزرگ سفر می کرد.

«اینکه با یکدیگر خوب رفتار کنید، به تعهدات خود احترام بگذارید و با مردم آن گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند، هرگز قدیمی و خارج از مد نیست.

هرگز فراموش نکنید که همه ما بخشی از چیز خاص هستیم، کسب و کار ما بر اساس مسیری است که کمتر سفر کرده ایم. ممکن است آنقدر که برخی می خواهند سریع نباشد .

اما این را بدان، جاده ای که کمتر از آن گذر شده، غنی تر، شگفت انگیز تر، رضایت بخش تر و ماندگارتر از آن چیزی است که تصورش را بکنی.”

-رکس موگان

رکس موگان عامل موفقیت برند فوراور

رکس موگان، یکی از نیکوکار ترین ثروتمندان جهان و موسس کمپانی فوراور در سن 84 سالگی در 17 ژوئیه 2021 در آریزونا درگذشت. .

فوراور، با ارائه طیف گسترده ای از محصولات نوآورانه برای کمک به مردم برای داشتن یک سبک زندگی سالم و همچنین کسب درآمد از طریق فرصت فروش مستقیم محصولات درآمد میلیون ها صاحب کسب و کار را تحت تاثیر خود قرار داد.

امروز فوراور رهبر برند محصولات آلوئه ورا و بزرگترین تولید کننده و فرآوری کننده این گیاه است، همچنین مالک بزرگترین زنبورداری جهان نیز هست که در بیش از 160 کشور جهان فعالیت می کند به این معنا که بیش از 160 دولت به طیف گسترده ای از محصولات طبیعی تولید شده این کمپانی و مدل تجاری بسیار هوشمندانه آن را تایید کرده اند.

ملوتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
0